Тел.: (050) 222-60-70 или (800) 300-470
 






    НОВОСТИ

    [15-01-20] Що ж з грошима підприємців?

    Распечатать  Распечатать

    Авторка Ольга Джамбова, головна бухгалтерка відділу фізосіб БК «Солвенсі»

    В останні дні не вщухають суперечки та коментарі підприємців про постанову НБУ від 27/12/2019., яка майже одразу – 03/01/2020 вступила в силу. Хочу і я поміркувати на цю тему.

    Найгучнішим нововведенням стала заборона витрачати отримані кошти з підприємницького рахунку на власні потреби, хоча НБУ наголошує що тільки уточнив діючий порядок використання поточних рахунків фізичних осіб для здійснення підприємницької діяльності.

    Що ж з грошима підприємців? Бухгалтерська компанія «Солвенсі»

    У постанові повідомляється про необхідність перераховувати дохід на особистий рахунок (який банк не принципово) і тільки після цього розпоряджатися коштами.

    Підприємці дуже нервують з цього приводу і ці емоції цілком зрозумілі, адже головні питання так і залишились без відповідей навіть після роз'яснень до постанови, що з'явилися 11 січня.

    — Яка відповідальність за недотримання даних норм?

    НБУ нічого не пише про санкції, але посилається на податкове законодавство та контролюючі органи. ДПС звісно поки що відмовчується з приводу відповідальності, крім того на інформаційно-довідковому ресурсі в актуальному розділі "Запитання - відповіді" є два роз'яснення в категорії 104.04. та 107.01.03, в яких сказано "підприємець має право вільно користуватися коштами для власних потреб з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення господарської діяльності". Таким чином, на даний момент взагалі складно міркувати про будь-яку відповідальність, маючи суперечливі позиції.

    — Що значить фраза «Після сплати податків, зборів та інших платежів ФОП можуть перерахувати кошти»?

    08.01.2020 ДПС України на своїй сторінці у Фейсбуці опублікувала коротенький пост, у якому зазначила «Тепер ви не зможете розплачуватися в супермаркеті з підприємницької картки. Після сплати податків, зборів та інших платежів ФОП можуть перерахувати кошти з підприємницьких рахунків на непідприємницькі рахунки. З них можна використовувати гроші на власні потреби» і як-би кінець... усі були шоковані після даного повідомлення.

    Про які конкретно податки та збори йдеться? Яка періодичність перерахування доходу? Хто відповідальний за моніторинг дотримання цих правил? Є підприємці, які платять податки раз на місяць, є такі що раз у квартал. Логічно, що одразу посипалися запитання "Я що, не зможу цього зробити, коли мені заманеться?" І хвилювання підприємців мені зрозумілі, аж надто несправедливі будуть ці вимоги до багатьох з них.

    Але хочу наголосити, що дане формулювання існує достатньо давно у ГКУ ст. 44, де сказано «підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом». ДПС також завжди використовувала це формулювання у своїх роз’ясненнях, але звернули увагу на це тільки зараз. Тому можу припустити, що для підприємців не зміниться нічого, а контроль сплати доходів залишиться на нашому сумлінні.

    — Як відрізнити "власні потреби" фізичної особи від витрат ФОП?

    Це ще один цікавий момент. Хто уважно читав, той неодмінно звернув увагу на цю фразу від ДПС. Тобто, витрачати на потреби ФОП ми можемо, а на власні - ні? Але як можливо відокремити покупку канцтоварів або палива? Які з них були для ФОП, а які «для себе»? А НІЯК!!! Існує безліч того, що потрібно і ФОПу, і просто людині. Та розмірковуючи над цим питанням, я дійшла до думки, що у підсумку це приведе нас до документального підтвердження оплати та обов'язковому зберіганню первинної документації, яка віднесе товар саме під підприємницьку діяльність. І навіть сумніву не маю, що саме так і буде.

    Вищезгадана постанова має і добрі новини! Передбачена спрощена процедура закриття підприємницького рахунку. Нині банк, при наявності даних про ліквідацію/закриття ФОП від ДПС, може самостійно закрити рахунок та навіть перерахувати залишок на особистий рахунок, який сам же і відкриє. Отакі справи, можна радіти! Хоча, відверто кажучи, ця процедура особливих труднощів мало кому завдавала.

    Які можна зробити висновки? Деяким підприємцям доведеться освоїти інтернет-банкінг заради маніпуляцій з перекиданням коштів на особистий рахунок. До того ж у більшості банків немає комісії на такі операції, тому навіть зайвих витрат не буде. Ну а для тих, хто не хоче перекидати кошти, завжди є каса банку з банкоматом. Ну і звичайно очікуємо роз'яснень від ДПС з таким же нетерпінням, як і другий сезон улюбленого серіалу).


    Маєте питання? Записуйтеся на консультацію.
    Телефонуйте (050) 222-60-70 або 0-800-300-470 (безкоштовні дзвінки по Україні).

    Здоров'я вашому бізнесу!


    З Повагою, Бухгалтерська компанія «Солвенсі»

    Приєднуйтеся до нас у соціальних мережах:
    facebook.com/solvensy
    instagram.com/solvensy
    youtube.com/solvensy




    Наверх


    Поделиться ссылкой



    Ключевые слова

    ФОП рахунок НБУ ДФС отримані кошти підприємницький рахунок фізичні особи сплати податків доход












    Создание сайтов: РА PerfectWork.net по заказу ЧП «Солвенси» – отчеты в налоговую, ведение бухгалтерии аутсорсинг. Украина, 2009 г.
    © Публикация материалов сайта без письменного разрешения ЧП «Солвенси» – запрещена!